177 Cami İmamı Alımı İçin Başvurular Başladı! İşte Detaylar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İslam İşbirliği ve İşgücü Kurumu (İŞKUR) tarafından toplam 177 yeni personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Bu alımlar 15 farklı ilde bulunan camilerde gerçekleşecek. Adaylar, başvurularını TYP numaraları ile belirlenmiş olan illere yapabileceklerdir. Başvuruların alınacağı son tarih ise 10 ve 11 Haziran olarak belirlendi.

Başvuru için gerekli olan şartlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İŞKUR’ a kayıtlı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak, emekli veya malul aylığı almamak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç) şeklinde belirlendi.

Başvurular, Amasya İl Müftülüğü (7 kadro), Ordu İl Müftülüğü (26 kadro), Elazığ İl Müftülüğü (10 kadro), Tekirdağ İl Müftülüğü (5 kadro), Iğdır İl Müftülüğü (5 kadro), Sinop İl Müftülüğü (18 kadro), Kahramanmaraş İl Müftülüğü (15 kadro), Erzurum İl Müftülüğü (20 kadro), Zonguldak İl Müftülüğü (5 kadro), Manisa Kırkağaç İlçe Müftülüğü (6 kadro), Manisa Salihli İlçe Müftülüğü (6 kadro), Manisa Ahmetli İlçe Müftülüğü (5 kadro), Sakarya İl Müftülüğü (6 kadro), Çankırı İl Müftülüğü (13 kadro), Van İl Müftülüğü (16 kadro), Burdur İl Müftülüğü (9 kadro), Zonguldak Valiliği Devrek İlçe Müftülüğü (5 kadro) olmak üzere toplam 177 kadro üzerinden gerçekleşecek.

Başvurular, 10 ve 11 Haziran tarihlerinde online olarak veya ALO 170 numaralı hattan yapılabilecektir. Adaylar, başvuru yapacakları ilin TYP numarası ile başvuru sorgulaması yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu süreçte adayların belirtilen şartlara uyum sağlaması gerekmektedir.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
177 Cami İmamı Alımı İçin Başvurular Başladı! İşte Detaylar…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!