AB Komisyonu ile Türkiye’nin Vize Serbestliği İçin Anlaşması, Hakan Fidan Açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, AB Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yapılan açıklamalarda, Türkiye ve AB ilişkilerinin gözden geçirildiği ve Türkiye’nin aday ülke statüsü ile ilgili konularda önemli adımlar atıldığı belirtildi. Fidan, Cumhurbaşkanı’nın 2023 seçiminden sonra AB hedeflerine olan bağlılığını teyit ettiğini aktardı.

AB Komşuluk ve Genişleme Komiseri Varhelyi ile yapılan görüşmelerde Türkiye’nin aday ülke statüsü ve genişleme konuları ele alındı. Taraflar, gümrük Birliği’nin güncellenmesi konusunda mutabık kaldılar ve somut adımlar atmaya karar verdiler.

Fidan, vize serbestliği konusunda da çalışmaların devam ettiğini belirtti. AB-Türkiye arasında vize serbestliğine gidilmesi için çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Fidan, AB ülkeleri ile görüşmelerin devam ettiğini ve vize kolaylığı sağlanmasının önemine değindi.

Son zamanlarda AB’de vize konularında sıkıntılar yaşandığını ifade eden Fidan, Türkiye’nin vize serbestliği konusundaki kararlılığını vurguladı. AB ülkeleri ve kurumları ile yapılan görüşmelerin önemine değinen Fidan, Türkiye’nin merkez ülke olma stratejisinden ve tarihsel yolculuğundan vazgeçmeyeceğini söyledi.

Toplantının ardından Editör Erkan Çobanoğlu tarafından yapılan açıklamada, basın toplantısının detayları ve Fidan’ın açıklamaları özetlendi. Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği adına atılan adımların önemine vurgu yapıldı ve vize serbestliği konusundaki çalışmaların önemine dikkat çekildi.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
AB Komisyonu ile Türkiye’nin Vize Serbestliği İçin Anlaşması, Hakan Fidan Açıkladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!