ABD ve İsrail Güvenlik Yetkilileri İran ve Refah Konusunda Görüştü!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin ulusal güvenlik yetkilileri ile İsrail’in temsilcileri arasında gerçekleşen çevrim içi toplantıda, İran’ın İsrail’e son saldırıları ve İsrail’in Refah’a olası saldırı planları ele alındı. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve İsrail’den Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi’nin başkanlık ettiği toplantıda, İran’a karşı İsrail’e sağlanan tam destek vurgulandı.

Toplantıda, İran’ın İsrail’e yönelik son saldırıları detaylı bir şekilde ele alındı ve taraflar arasında Hamas’ın Refah’ta yenilgisini gözlemleme konusunda uzlaşma sağlandı. Ayrıca, ABD tarafının İsrail’in Refah’a olası saldırı planlarıyla ilgili endişelerini dile getirmesi üzerine İsrail tarafının da bu endişeleri dikkate alacağı ifade edildi. Tarafların gelecekteki daha detaylı görüşmeler için yakın zamanda tekrar bir araya geleceği belirtildi.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD ile İsrail arasında Gazze’deki Refah kentinin durumu ve olası askeri operasyon konularının görüşülmeye devam ettiğini açıkladı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ise Gazze’nin güneyindeki Refah kentine girmek için belirli bir tarih belirlediği bilgisi paylaşıldı.

İki ülkenin ulusal güvenlik yetkilileri arasında gerçekleşen toplantıda, ABD’nin İsrail’e verdiği destek ön plana çıktı. İran’ın son saldırılarına karşı alınacak önlemler ve İsrail’in Refah’a yönelik olası saldırı planları konusunda ise taraflar karşılıklı endişelerini paylaştı. ABD Savunma Bakanlığı, Gazze’deki Refah kentinin durumu ve olası askeri operasyon hakkında yapılan görüşmeleri sürdürdü. Netanyahu’nun Refah kentine giriş planlarına ilişkin belirli bir tarih öngördüğü belirtildi.

Beyaz Saray’ın açıklamasına göre yapılan toplantıda, İran’ın İsrail’e son düzenlediği saldırılar geniş çapta ele alındı ve ABD’nin İsrail’e desteği vurgulandı. Hamas’ın Refah’ta yenildiğinin kabul edilmesi ve Refah ile ilgili gelecekte yapılacak planlar görüşüldü. Yeniden toplantı yapılması için tarafların anlaştığı ve yakın zamanda bir araya gelmeye hazır oldukları belirtildi.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
ABD ve İsrail Güvenlik Yetkilileri İran ve Refah Konusunda Görüştü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!