ABD’nin Kritik Altyapısına Çinli Bilgisayar Korsanları Tehlike Saçıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FBI Direktörü Christopher Wray, New York Post gazetesinin haberine göre, ABD’deki Vanderbilt Üniversitesinde düzenlenen bir programda konuşma yaptı. Wray, konuşmasında Çin bağlantılı bilgisayar korsanlarının ABD’nin kritik altyapılarına saldırmak için hazır olduklarını ve bir fırsat kolladıklarını ifade etti.

Çin’in ABD’nin su arıtma tesisleri, enerji hatları, ulaşım ve bilgi teknolojisi gibi önemli altyapılarına saldırmak istediğini belirten Wray, FBI ve diğer federal yetkililerin bu tehdide karşı önlemler aldığını söyledi. Çin’in sivil altyapıya saldırarak halkı korkutmak ve iradesini kırmak istediğini vurgulayan Wray, ABD endüstrisinden entelektüel mülk ve teknoloji çalmayı hedeflediğini de dile getirdi.

Wray, 31 Ocak tarihinde ABD Temsilciler Meclisi üyelerine yaptığı konuşmada da benzer uyarıda bulunmuştu. Çin’in ABD’ye karşı tehdit oluşturduğunu ve bu tehdidin artık kapıda olduğunu vurgulayan Wray, Çin’in agresif bir şekilde bilgi, teknoloji ve araştırmaları ele geçirmeye çalıştığını belirtti.

FBI Direktörü Christopher Wray, Çin’in ABD’nin kritik altyapılarına saldırma konusunda ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Bu konuda FBI ve diğer federal yetkililerin sürekli olarak çalıştığını ve önlemler aldığını vurgulayan Wray, ABD’nin bu tehdide karşı hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Çin’in ABD endüstrisinden bilgi ve teknoloji çalmaya çalıştığını ifade eden Wray, bu durumun ciddi sonuçlar doğurabileceğini dile getirdi. ABD Temsilciler Meclisi üyelerine yaptığı konuşmada da bu konuya dikkat çeken Wray, Çin’in bu tehdidin farkında olunması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
ABD’nin Kritik Altyapısına Çinli Bilgisayar Korsanları Tehlike Saçıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!