AFAD’dan Alarm Veren Deprem Açıklaması: Tokat Sulusaray’da 5,6 Büyüklüğünde Deprem!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre, Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem, bölgede kısa süreli panik yarattı. Deprem, saat 18.11’de gerçekleşirken, can ve mal kaybı yaşanmaması sevindirici bir gelişme olarak nitelendirildi.

Jeoloji profesörü Naci Görür, yaşanan depremlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Görür, özellikle Malatya ve Tokat’ta meydana gelen depremlerin nedenlerine dair detaylı bilgi verdi. Malatya’da görülen 4,3 büyüklüğündeki depremin, Doğanşehir’den Yeşilyurt’a uzanan bir fay hattı üzerinde gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca, bu fay hattının MTA canlı fay haritasında yer almadığını ve son zamanlarda sık sık 4 büyüklüğünde depremlere sebep olduğunu aktardı.

Tokat’ta meydana gelen depremin ise, KAF’tan ayrılan ve Anadolu levhası içerisine doğru uzanan bir fay hattı üzerinde olduğunu söyleyen Görür, bölgedeki deprem riskinin devam ettiğine dikkat çekti. Ayrıca, sözlerini “Sevgiyle” diyerek tamamladı.

Depremin ardından AFAD ekipleri, bölgedeki vatandaşların güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Depremin neden olduğu hasarların tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması için yetkililer çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Depremlerin sıklıkla yaşandığı ülkemizde, bilim insanlarının uyarıları ve AFAD’ın çalışmaları önem taşıyor. Vatandaşların da deprem hazırlıklı olmaları ve deprem anında panik yapmadan doğru davranışları sergilemeleri büyük önem taşıyor. Oluşabilecek depremlere karşı hazırlıklı olmak, can ve mal kaybını en aza indirmek adına hayati bir önem taşıyor.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
AFAD’dan Alarm Veren Deprem Açıklaması: Tokat Sulusaray’da 5,6 Büyüklüğünde Deprem!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!