ANO Genel Başkanı Babis’in Danışmanına Skandal Mesaj!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülke basınında, ANO Genel Başkanı Babis’in danışmanı Jan Rovensky yerine çevre aktivisti Jan Rovensky’e yanlışlıkla yazılan mesajlar ortaya çıkınca aktivist sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Rovensky, Babis’in daha önce kendisine yanlışlıkla gönderdiği mesajları kamuoyuyla paylaşmadığını, birçoğunu görmezden geldiğini ama bazılarına geri bildirimde bulunarak uyardığını belirtti. Aktivist, Babis’in Dışişleri Bakanı Lipavsky hakkında yaptığı kirli ilişkiler ve ailesine yönelik ifadelerin yer aldığı elektronik postayı göndermesiyle liderin çizgiyi aştığını belirtti.

Basına sızan elektronik postayla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Lipavsky, metinde yer alan ifadelerin tiksindirici olduğunu ve Babis’i komünizmin hakim olduğu dönemde gizli polis teşkilatının kullandığı yöntemlere benzer taktiklerle suçladı. Lipavsky, 10 Mart’ta bir televizyon programında Babis’in ülke için güvenlik sorunu olduğunu ve dış politikaya ilişkin bilgisiz olduğunu iddia etmişti. Bu olayın ardından, ANO liderinin Lipavsky hakkındaki eleştirel sözlerini içeren mesajlar basına sızmış ve tartışma başlamıştı. Babis’in yanlışlıkla Jan Rovensky’e gönderdiği yazışmaların ardından siyasetteki gerilim artmaya devam ediyor.

Babis’in aktivist Jan Rovensky’e gönderdiği hatalı mesajlar ve Lipavsky’ye yönelik eleştirileri, ülkede siyasi tartışmalara neden oldu. Babis’in hükümetinin bu skandalı nasıl yöneteceği merak konusu olurken, Lipavsky ise Babis’in kendisini suçlamalarına karşı çıkarak hakkındaki iddiaları reddetti. ANO lideri Babis ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmazken, basın mensupları konuyla ilgili detaylı araştırmalarını sürdürüyorlar. Bu durum siyasi arenada gerginlik yaratırken, aktivist Jan Rovensky yaşananların ardından konuyla ilgili daha fazla açıklama yapmamayı tercih etti. Tüm bu gelişmeler ülke gündemini meşgul etmeye devam ederken, siyasi çekişmelerin daha ne kadar süreceği ise merak konusu.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
ANO Genel Başkanı Babis’in Danışmanına Skandal Mesaj!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!