Belçika’da Şiddetli Fırtına ve Dolu Felaketi: Bebek Arabasına Ağaç Daldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belçika’nın başkenti Brüksel’i etkileyen şiddetli fırtına, sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü’nün (RMI) verdiği “turuncu alarm” kapsamında başkentteki tüm parkların kapatılması planlandı ancak fırtına beklemeden saat 16.00’da Brüksel’e beklenmedik bir şekilde vurdu. Uccle Belediyesinde bulunan bir parkta bir anne ile bebeğin fırtınadan etkilendiği belirtildi. Bebek arabasında olan 2 aylık bebek, üzerine ağır bir ağaç dalı düşmesi sonucu ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen bebeğin kurtarılamadığı açıklandı.

Aşırı yağışın yol açtığı sel nedeniyle şehirdeki bazı tünellerde su birikti ve çok sayıda araç mahsur kaldı. Ayrıca, rayların üzerine devrilen ağaçlar ve tellere zarar veren ağaç dalları tren seferlerinde ciddi aksamalara neden oldu.

Belçika’da Ekim 2023’ten bu yana mevsim normallerinin üstünde yağışlar yaşanmaktadır. Haziran ayı, 9’uncu kez üst üste normalin üstünde yağış yaşandığı bir ay olarak kaydedildi. Bu durum, 119 yıl önce yaşanan ve 1905 yılının yağış rekorunu kıran marttan ekime kadar art arda 8 ay boyunca yağışların ortalamanın üzerinde seyrettiği rekorun kırıldığı anlamına geliyor.

Belçika hükümeti, fırtına ve sel felaketinin yol açtığı zararları en aza indirmek için gerekli tedbirleri almaya başladı. Özellikle park ve yeşil alanlarda gereken güvenlik önlemlerinin artırılacağı ve riskli alanlarda vatandaşların uyarılacağı belirtildi. Ayrıca, tren seferlerinde yaşanan aksamaların en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Yaşanan bu olağanüstü hava durumu olayının ardından Belçika’nın birçok şehrinde temizlik çalışmaları başlatıldı ve hasar tespitleri yapılıyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Belçika’da Şiddetli Fırtına ve Dolu Felaketi: Bebek Arabasına Ağaç Daldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!