Çin’den Korkunç Haber: Genetiği Değiştirilmiş Fareler Üzerinde Yeni Koronavirüs Deneyi Yüzde 100 Ölüm Oranıyla Sonuçlandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de yapılan bir çalışma, GX_P2V adında yeni bir koronavirüs türü üzerinde deneyler gerçekleştirdi. Bu çalışma, genetiği değiştirilmiş farelerde yapılmış ve yüzde 100 ölüm oranıyla sonuçlanmıştır. Pekin kaynaklı çalışma, GX_P2V’nin insan benzeri genetik yapıya sahip fareler üzerindeki hızlı ve ölümcül etkisini ortaya koymuştur. Farelerin durumunun hızla kötüleşmesine yol açarak sekiz gün içinde ölümle sonuçlandığı belirlenmiştir.

Virüs, farelerin beyin dahil birçok organını hedef almakta ve farelerin çok çabuk hastalandığı ve çok fazla kilo kaybettikleri gözlemlenmiştir. Ayrıca farelerin hareket edemedikleri ve ölmeden önce gözlerinin beyazlaştığı belirtilmiştir. Deneylerde kullanılan tüm farelerin ölmesi, bu çalışmanın benzer virüs deneylerinden farklı olduğunu ortaya koymuştur. Ancak bu çalışmanın henüz insanlar üzerindeki potansiyel etkileriyle doğrudan ilişkilendirilmediği unutulmamalıdır.

Uzmanlar, bu çalışmayı eleştirmekte ve tehlikeli olabileceğini düşünmektedir. University College London’dan Francois Balloux gibi bazı uzmanlar, bu çalışmanın yararlı olmadığını ve bilimsel olarak anlamsız olduğunu söylemiştir. Balloux, “Bu korkunç bir çalışma, bilimsel olarak tamamen anlamsız. İnsanlaştırılmış garip bir fare türünü rastgele bir virüsle zorla enfekte etmekten öğrenilebilecek bir şey göremiyorum. Tam tersine, böyle bir şeyin yanlış sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum” diye yazmıştır.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Çin’den Korkunç Haber: Genetiği Değiştirilmiş Fareler Üzerinde Yeni Koronavirüs Deneyi Yüzde 100 Ölüm Oranıyla Sonuçlandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!