COVID-19’un Kökeni Hakkında Yeni Gelişmeler ve Laboratuvar Sızıntısı Teorisi Üzerine Tartışmalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DENEY COVID-19 İÇİN “TASLAK” NİTELİĞİNDE

Covid-19’un kökeni hakkında yeni bir dönemeç ortaya çıktı. Birçok viroloji uzmanı, kayıtların Covid-19’u yaratmaya yönelik açık bir “taslak” olduğunu belirtti. Dünya Sağlık Örgütü danışmanı ve “One Shared World” grubunun kurucusu Jamie Metzl, belgelerin Covid’in zoonotik kökenli olduğu teorisini çürüttüğünü söyledi. Ayrıca Huanan pazarında zoonoz olduğuna dair kanıt olmadığı da belirtildi.

KOMPLO TEORİSİ OLMAYABİLİR

Laboratuvar sızıntısını destekleyenler bir zamanlar komplo teorisyenleri olarak görülse de, federal kurumların artık SARS-CoV-2’nin Çin’deki bir laboratuvarda yaratıldığı ve buradan sızdırıldığı inancını desteklemesiyle birçok yeni kanıt ortaya çıktı. ABD başkanının eski tıbbi danışmanı Dr. Anthony Fauci, Covid’in bir laboratuvardan kazara kaçmış olabileceği fikrini reddettiğini inkar etmeye başladı ve geçen haftaki son sorgusunda laboratuvar sızıntısı hipotezinin artık bir komplo teorisi olmadığını kabul etti.

Deney teklifi reddedildi ve deneylerin gerçekten yürütüldüğüne dair resmi bir kayıt olmasa da Covid-19’un kökeni için ciddi tartışmaların yaşandığı belirtildi. Bu konuda insanlar genellikle iki teori arasında bölünmüş durumda: laboratuvar üretimi veya zoonotik kaynaklı olduğu teorileri. Bu konuda yapılan son açıklamalar, bilim dünyasında tartışmaların devam edeceğini gösteriyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
COVID-19’un Kökeni Hakkında Yeni Gelişmeler ve Laboratuvar Sızıntısı Teorisi Üzerine Tartışmalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!