COVID Enfeksiyonunda Farelerde Yüzde 100 Ölüm Oranı! Uzmanlar Endişeli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

COVID İLE KESİŞTİĞİNDE YÜZDE 100 ÖLÜMCÜL

Corona virüsle enfekte olmuş fareler üzerinde yapılan bir araştırma, virüsün ölüm oranının yüzde 100 olduğunu ortaya koydu. Bu bulgu, daha önce yapılan çalışmaların ötesine geçerek türünün ilk örneği bir çalışma teşkil ediyor.

University College London’ın Genetik Enstitüsü’nden epidemiyoloji uzmanı Francois Balloux, araştırmayı “korkunç” ve “bilimsel açıdan tamamen anlamsız” olarak nitelendirdi. Uzmanlar endişelerini dile getirerek, çalışmanın sonuçları arasında virüsün insanları nasıl etkileyebileceğinin yer almaması üzerinde durdular.

Araştırma sonuçlarının internette yayınlanmasının ardından, sosyal medyada da tepkiler yükseldi. Balloux, insanlaştırılmış garip bir fare türünün rastgele bir virüsle zorla enfekte edilmesinden öğrenilebilecek ilgi çekici hiçbir şey göremediğini belirtti. Stanford’dan emekli tıp profesörü Dr. Gennadi Glinsky ise deney hakkında “Bu çılgınlığın çok geç olmadan durdurulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Ancak, çalışmanın sonuçlarına göre, virüsün insanları nasıl etkileyebileceği konusunda herhangi bir veri bulunmuyor. Bu durum, uzmanlar arasında endişe yaratmış durumda.

Genetik Enstitüsü’nden Balloux, “Tam tersine, bu tür deneylerin ters gidebileceğini görebiliyordum.” dedi. Dr. Glinsky ise araştırmanın durdurulması gerektiğine dikkat çekti.

Bu çalışma, corona virüsle ilgili yeni bilgilerin elde edilmesine katkı sağlayabilirken, insanların virüse karşı nasıl bir tepki göstereceği konusunda hala belirsizlikler bulunuyor. Araştırmacıların, çalışmanın sonuçlarını insanlar üzerindeki olası etkileri konusunda daha ayrıntılı olarak incelemesi bekleniyor.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
COVID Enfeksiyonunda Farelerde Yüzde 100 Ölüm Oranı! Uzmanlar Endişeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!