Depremin Şiddeti Mahalleliyi Yasa Boğdu! Gözyaşlarıyla Anlattılar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün gece Marmara bölgesinde meydana gelen şiddetli deprem sonrası birçok vatandaş geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı. Bunlardan biri olan Nazlı Doğan, deprem anını şu şekilde anlattı: “Önce bir gürültü duydum. Daha sonra ev sallanmaya başladı. Çocuklarımı yanıma alarak dışarı çıkmak istedim ancak ayaklarımın bağı çözüldü. Sonunda küçük oğlumu alıp dışarı çıkabildim. Deprem o kadar şiddetliydi ki şok oldum. Evimizde küçük hasarlar oluştu, ayrıca ahırımızda da bazı hasarlar meydana geldi ve hayvanlarımız dışarıda kaldı” şeklinde konuştu.

Diğer bir vatandaş Hacı Ahmet Gün ise evlerinde meydana gelen hasarları şöyle anlattı: “Deprem sırasında evimizde tavanlar kırıldı ve büyük hasarlar meydana geldi. Ben deprem olduğunda balkonda bulunuyordum. Aniden sallantı başladı ve tavanlar düşmeye başladı. Sonrasında hemen dışarı çıkmak zorunda kaldım.” şeklinde konuştu.

Marmara Bölgesinde meydana gelen deprem, birçok vatandaşta paniğe yol açtı. Depremin etkisiyle birçok evde hasarlar meydana gelirken, bazı vatandaşlar geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı. Yetkililer, depremin ardından hasar tespit çalışmalarına başladılar ve vatandaşlara gerekli yardımın yapılacağı bildirildi.

Depremin şiddeti nedeniyle birçok vatandaş hayvanlarını güvenli yerlere tahliye etmek zorunda kaldı. Ahırında hasar oluşan vatandaşlar da hayvanlarını dışarıda bırakmak zorunda kaldılar. Deprem sonrası yaşanan hasarların tam olarak belirlenmesi için çalışmalar devam ederken, vatandaşlar da tedirgin bir bekleyiş içerisinde.

Marmara Bölgesi’nde meydana gelen deprem sonrası birçok vatandaş evlerinden çıkmak zorunda kaldı. Depremin ardından oluşan hasarlar henüz tam olarak belirlenemezken, vatandaşlar da büyük bir korku ve endişe içerisinde beklemeye devam ediyorlar. Depremin neden olduğu hasarların en kısa sürede giderilmesi için yetkililer çalışmalarını sürdürüyorlar.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Depremin Şiddeti Mahalleliyi Yasa Boğdu! Gözyaşlarıyla Anlattılar…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!