Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nde Temaslarda Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi için geldiği Azerbaycan’ın Şuşa kentinde temaslarını sürdürüyor. Zirve öncesi düzenlenen TDT Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na katılan Fidan, ev sahibi Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un açılış konuşması ile toplantıya katıldı. Bayramov, toplantının teşkilatın potansiyelini ve iş birliklerini artıracağını belirtti ve güvenlik, ekonomi, ticaret, enerji, ulaştırma-iletişim, çevre gibi alanlarda sektörel iş birliğine vurgu yaptı.

Toplantı öncesinde TDT Dışişleri Bakanları aile fotoğrafı çektirdi. Daha sonra ise Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile ikili temaslarda bulundu. Türk Devletleri arasındaki iş birliğini güçlendirmek adına görüşmeler gerçekleştirdi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, çatışma sonrası bölgesel gelişmeleri, işgalden kurtarılan bölgelerdeki yeniden yapılanma çalışmalarını ve Azerbaycan-Ermenistan normalleşme sürecinin son durumunu da katılımcılarla paylaştı. Zirve, güvenlik, ekonomi, ticaret, enerji, ulaştırma-iletişim, çevre gibi alanlarda sektörel iş birliği beklentilerini artırmayı hedefliyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi kapsamında Azerbaycan’ın Şuşa kentinde gerçekleşen toplantılarda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türk Devletleri arasındaki iş birliğini geliştirme, bölgesel gelişmeleri takip etme ve stratejik konuları ele alma fırsatı buluyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nde Temaslarda Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!