Filistin Destekçileri, Liderlerinin Serbest Bırakılması İçin Polisle Tartıştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York’ta düzenlenen bir gösteride, Filistin destekçisi gruplar arasında gerginlik yaşandı. Within Our Lifetime’ın (WOL) üyeleri, gözaltına alınan liderleri Nerdeen Kiswani’nin serbest bırakılması için polisle uzun süre tartıştı. Saatler süren yürüyüşe katılan Filistin destekçileri, “İsrail’in soykırım yaptığına”, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin buna “maddi destek sağladığına” dair iddialarını dile getirdi.

Gösteri, New York’ta gerçekleşti ve Within Our Lifetime (WOL) adlı grup tarafından düzenlendi. WOL üyeleri, gözaltına alınan liderleri Nerdeen Kiswani’nin serbest bırakılması için polisle uzun süre tartıştı. Kiswani’nin gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi. Saatler süren yürüyüşe katılan Filistin destekçileri, “İsrail’in soykırım yaptığına”, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin buna “maddi destek sağladığına” dair iddialarını dile getirdi. Göstericilerin iddiaları polisle gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Göstericiler, İsrail’in Filistinlilere karşı işlediği soykırımı protesto etmek amacıyla New York sokaklarına döküldü. Filistin destekçisi gruplar arasında yaşanan gerginlikte polis müdahale etmek zorunda kaldı. Polisle yapılan uzun süren tartışmalar sırasında gözaltına alınanların arasında WOL lideri Nerdeen Kiswani’nin de bulunduğu belirtildi. Gösteriye katılanlar, ABD Başkanı Joe Biden’i de protesto ettiler ve onun İsrail’e maddi destek sağladığı iddialarını dile getirdiler.

Göstericilerin New York sokaklarında gerçekleştirdiği yürüyüş, İsrail’in Filistinlilere karşı işlediği soykırımı protesto etmek amacıyla düzenlendi. Within Our Lifetime (WOL) adlı grup, gösteriyi düzenleyenlerden biriydi. WOL üyeleri, liderleri Nerdeen Kiswani’nin serbest bırakılması için polisle uzun süre tartıştı. Saatler süren yürüyüşe katılan Filistin destekçileri, İsrail’in soykırım yaptığına, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin buna maddi destek sağladığına dair iddialarını dile getirdi. Bu iddialar nedeniyle polisle gergin anlar yaşandı.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Filistin Destekçileri, Liderlerinin Serbest Bırakılması İçin Polisle Tartıştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!