G7’DEN RUSYA İLE KRİZİN DERİNLEŞTİĞİ AÇIKLAMALAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

G7 ülkelerinin dışişleri bakanları, dondurulmuş Rus varlıklarını Ukrayna’ya yardım için kullanmanın yollarını aramak amacıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının önemli gündem maddelerinden biri de Rusya’ydı. Bakanlar, finans kuruluşlarını Rus ordusuna desteği kesmeye çağırarak, bu konuda adımlar atacaklarını belirtti.

Ayrıca G7 dışişleri bakanları, Rusya’nın İran’a balistik füze transferi yapması halinde “yeni ve önemli” önlemler uygulanacağını açıkladılar. Toplantıya Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba da katıldı. Kuleba, G7 ülkeleri ile birlikte Rusya’ya karşı savaşta yardımcı olmak için gereken “özel adımları” belirlediklerini ifade etti.

Kuleba, Rusya’nın zafer kazanması durumunda Avrupa’nın savaşa sürükleneceği uyarısında bulunarak, “Ukrayna’ya mümkün olan en kısa sürede gerekli tüm kaynakları sağlama” kapasitesine sahip olduklarını vurguladı. G7 dışişleri bakanları, yayınladıkları taslak sonuç bildirisinde Ukrayna’nın hava savunma kabiliyetlerini güçlendirmeyi ve hayat kurtarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Toplantıda, Ukrayna’ya destek olmak ve Rus varlıklarının dondurulmasını kullanma konularında ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. G7 ülkeleri, Ukrayna’nın hava savunma kabiliyetlerini güçlendirerek kritik altyapıyı koruma ve hayat kurtarma konusundaki kararlılıklarını vurguladılar.Öte yandan, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba, Rusya’ya karşı savaşta yardımcı olmak için G7 ile birlikte yapılacak adımları belirlediklerini açıkladı.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
G7’DEN RUSYA İLE KRİZİN DERİNLEŞTİĞİ AÇIKLAMALAR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!