Gazze’deki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde Yakıt Krizi: Sağlık Felaketi Kapıda!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aksa Şehitleri Hastanesi idaresi yakıt sıkıntısı nedeniyle hastanenin büyük bir kısmının karanlığa gömülmesi durumunda bir sağlık felaketinin yaşanabileceği uyarısında bulundu. Günlük 4 bin litrenin üzerinde yakıt ihtiyacı bulunan hastanenin yakıt sevkiyatının yapılmamasının Gazze’deki diğer hastaneleri de etkileyeceği belirtildi. Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili kurumlarla uzun süredir irtibat halinde olunmasına rağmen herhangi bir yanıt alınamadığı vurgulandı.

Hastanede bulunan 600 diyaliz hastası ve 1200 hasta ile yaralının yaşamsal öneme sahip olduğu vurgulanarak, yakıt tedarikinde yaşanacak herhangi bir gecikmenin bu kişilerin ölümüne neden olabileceği belirtildi. Hastane idaresi, uluslararası toplum ve kurumlara bir sağlık felaketinin yaşanmaması için hastaneye 50 bin litre yakıt gönderilmesi çağrısında bulundu.

Elektrik kesintisi nedeniyle kuvözlerdeki bebeklerin hayatının da tehlikeye girdiği belirtildi. Kameralara yansıyan görüntülerde, doktorların kuvözdeki bebeklere müdahale ettiği görüldü. Hastane idaresi, yakıt ve elektrik sorununun bir an önce çözülmesi gerektiği konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Hastanenin yaşadığı bu sıkıntıların Gazze’deki diğer hastaneleri de etkileyeceği ve acil durumların yönetilmesini zorlaştıracağı belirtildi. Hastane personelinin sürekli olarak güçlükler ile karşılaştığı ve bu durumun sağlık hizmetlerinin aksamasına neden olduğu ifade edildi. Aksa Şehitleri Hastanesi idaresi, hastaların ve yaralıların yaşamının korunması için hızlı bir şekilde yakıt ve elektrik sağlanmasının önemine dikkat çekti.

Sağlık hizmetlerinde yaşanan bu sıkıntının çözümü için uluslararası toplumun ve kurumların desteklerine ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, Gazze’de yaşanabilecek bir sağlık felaketinin önüne geçilmesi gerektiği vurgulandı. Aksa Şehitleri Hastanesi idaresi, acil olarak yakıt sevkiyatının sağlanmasını ve hastane işleyişinin normale dönmesini talep etti.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Gazze’deki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde Yakıt Krizi: Sağlık Felaketi Kapıda!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!