Güvenlik Güçlerinden Narkotikle Mücadelede Büyük Başarı: Binlerce Anneye Eğitim Verildi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgede uyuşturucu madde kullanımı ve satışıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen eğitim programları hakkında bilgi verildi. Toplamda 10 farklı bölgede güvenlik güçleri tarafından “narko-rehber”, “narkotik-polisi”, “narko anne”, “metamfetamin fotoblok”, “narko-gençlik” eğitim programlarının düzenlendiği belirtildi. Bu kapsamda 6 bin 785 eğitim faaliyeti gerçekleştirilerek 427 bin 361 anneye uyuşturucu maddeler hakkında bilgilendirmeler yapıldığı ifade edildi. “Narkotik Polisi Anne” faaliyetleri çerçevesinde ise 234 eğitim programında 17 bin 432 anneye uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu ile mücadele hakkında bilgilendirme yapıldığı açıklandı.

Geçtiğimiz yıl bölgede 15 bin 458 vatandaşın 112 ihbar hattını arayarak uyuşturucu satışı ve kullanımını ihbar ettiği aktarıldı. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen “uyuma” programını kullanan 811 vatandaşın uyuşturucu satışı ve kullanımını ihbar ettiği vurgulandı.

Aramalarda 370 uygulama noktasında yapılan aramalarda 415 bin 430 gram metamfetamin ele geçirildiği belirtildi. Metamfetamin satışı yapan 18 yaş altı 4 kadın ve 58 kişi hakkında işlem yapılırken, 18 yaş altı 17’si kadın 287 kişi, 18 yaş üstü ise 400’ü kadın 10 bin 728 kişinin uyuşturucu kullandığı tespit edildiği açıklandı.

Hakkari genelinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında 10 bölgede gerçekleştirilen eğitim programları ve yapılan çalışmaların detayları hakkında bilgi verildi. Ayrıca geçtiğimiz yıl bölgede yapılan ihbarlar ve uyuşturucu ele geçirme operasyonlarına ilişkin veriler paylaşıldı. Ayrıca, uyuşturucu madde kullanımı ve satışı yapan kişilere yönelik yapılan işlemler ve tespit edilen kişi sayıları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bu tür operasyonların artarak devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Güvenlik Güçlerinden Narkotikle Mücadelede Büyük Başarı: Binlerce Anneye Eğitim Verildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!