Hatay Havalimanı, Büyük Gövdeli Uçaklara Uygun Şekilde Yenileniyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı’nın depremlerden etkilenen pist ve çevresini yenileme çalışmalarının sürdüğünü ve bu çalışmaların öncelikli olduğunu belirtti. Bakan Uraloğlu, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgede yürütülen çalışmaların detaylarını paylaştı. Hatay’ın en çok zarar gören illerden biri olduğunu ve özellikle Antakya, Defne, Kırıkhan ve Samandağ’ın en çok etkilenen bölgeler olduğunu ifade eden Uraloğlu, buralardaki birçok yapının kullanılamaz hale geldiğini ve hızla onarım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Hatay Havalimanı’nın da depremden etkilendiğini belirten Bakan Uraloğlu, pist ve çevresinde ciddi hasarlar olduğunu ve hızlı bir şekilde gerekli onarım çalışmalarının yapıldığını vurguladı. Ayrıca havalimanının bulunduğu alanın faylanma ve zemin sıvılaşması nedeniyle kalıcı yüzey deformasyonları meydana geldiğini ve bunun da havalimanını etkilediğini dile getirdi.

Uraloğlu, Hatay Havalimanı’nın yenileme çalışmalarının devam ettiğini ve planlara göre gelecek yılın sonunda tamamlanacağını ancak bu süreci öne almaya çalıştıklarını belirtti. Havalimanının depreme dayanıklı hale getirilmesi için detaylı incelemeler yapıldığını ve 45 metre genişliğindeki uçakların inebileceği yeni pistlerin inşa edileceğini, apron ve çevre güvenlik yolu gibi alanların da yenileneceğini açıkladı.

Ayrıca deprem bölgesindeki vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Bakan Uraloğlu, ülkedeki köprü, otoyol ve demir yollarının da depreme dayanıklı hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Hatay Havalimanı, Büyük Gövdeli Uçaklara Uygun Şekilde Yenileniyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!