İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan Operasyon Açıklaması: 20 İlde Narkogüç-44 Operasyonu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Narkogüç-44 operasyonlarını duyurdu. Bu operasyonlar; İstanbul, Hakkari, Antalya, Ankara, Malatya, Batman, Elazığ, Siirt, Van, Diyarbakır, Aydın, Ordu, Kahramanmaraş, Samsun, Adana, Edirne, Tekirdağ, Isparta, Kırıkkale ve Kocaeli illerinde gerçekleştirildi.

Bakan Soylu, paylaşımında operasyonlar hakkında şu bilgileri verdi: “Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 20 ilde düzenlenen Narkogüç-44 operasyonlarında 741 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi, 163 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.”

Ayrıca Bakan Soylu, “Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar” ifadelerini kullandı.

Operasyonlar kapsamında ele geçirilen 741 kilogram uyuşturucu madde, güvenlik güçlerinin kararlı müdahalesinin bir göstergesi olarak değerlendirildi. Ayrıca 163 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalanması, ülke genelinde uyuşturucuyla mücadelede kararlı bir tutumun sergilendiğini gösterdi.

Bu tür operasyonların gençlerin ve toplumun geleceğini tehdit eden uyuşturucu tacirleri ve sokak satıcılarına karşı verilen kararlı mücadelede önemli bir adım olduğu belirtildi. Güvenlik güçlerinin, halkın huzur ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığı, uyuşturucu suçlarıyla mücadelede sürdürülecek. Operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: www.vansesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan Operasyon Açıklaması: 20 İlde Narkogüç-44 Operasyonu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!