İpekyolu Belediyesi’nden çocuklar için dev proje: Çocuk Akademisi açıldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İpekyolu Belediyesi tarafından Yalı Mahallesi’nde hayata geçirilen çocuk Akademisi, açılış töreni ile hizmete girdi. Proje kapsamında 12 farklı atölye kurulan akademide bilişim ve teknoloji, yabancı dil, drama, bale gibi alanlarda eğitimler verilecek. Akademi, öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak önemli bir proje olarak dikkat çekiyor.

İpekyolu Belediyesi’nin hayata geçirdiği çocuk Akademisi, Yalı Mahallesi’nde hizmete açıldı. Akademinin açılış törenine belediye yönetimi de katılım gösterdi. Proje kapsamında 12 farklı atölye oluşturuldu ve öğrencilere bilişim, teknoloji, yabancı dil, drama, bale gibi alanlarda eğitim imkanı sunulacak.

Öğrencilere hayal kurma ve yeteneklerini geliştirme fırsatı sunacak olan çocuk Akademisi, düşler atölyesi ile çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine olanak tanıyacak. Tasarım ve lego, oyun atölyeleri ise öğrencilerin yaratıcılığını geliştirmelerine destek olacak. Akademide yer alan yapay zeka ve 3 boyutlu yazıcılar sayesinde öğrenciler tasarımlarını hayata geçirebilecekler.

Dikkat toplama atölyesi ise dikkat dağınıklığı olan çocuklar için özel olarak tasarlandı. Bu atölye sayesinde öğrenciler odaklanma becerilerini geliştirerek derslerinde daha başarılı olabilecekler. Akademide ayrıca zengin bir kütüphane de bulunuyor ve çocuklar hobi bahçesinde doğayla iç içe aktiviteler yapabilecekler.

İpekyolu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hayata geçirdiği çocuk Akademisi, Türkiye’de önemli bir projeyi temsil ediyor. Toplamda 2 bine yakın öğrencinin faydalanması hedeflenen akademiden İpekyolu çocuklarının büyük bir şekilde yararlanması bekleniyor. Akademinin çocuklara hayırlı ve başarılı olması temennileri ile açıklamalar son buldu.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İpekyolu Belediyesi’nden çocuklar için dev proje: Çocuk Akademisi açıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!