İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 14 kişiden biri bir bebek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Filistin haber ajansı WAFA’nın yerel kaynaklardan aktardığı bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze kentine bağlı Et-Tuffah ve Eş-Şucaiyye mahallelerinde 3 eve saldırı düzenledi. Saldırılarda aralarında bir bebek, kadın ve çocukların da olduğu 14 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar, El-Ehli Baptist Hastanesine nakledildi.

Gazze’deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamaya göre İsrail saldırıları altındaki bölgede şimdiye kadar 15 binden fazla çocuk hayatını kaybetti. 34 binden fazlası yaralanırken yaklaşık 4 bin çocuğun ise enkaz altında kaybolduğu ve hala bulunamadıkları ifade edildi. Bölgeye yapılan saldırıların insani krizi derinleştirdiğine vurgu yapılan açıklamada yardımların engellenmesiyle içme suyu bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

Gazze’de 82 bin çocukta ise yetersiz beslenme semptomları kendini gösteriyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, İsrail’i Gazze’ye yönelik saldırıları durdurmaya çağırdı. Tugaylar, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını durduracağını açıklamadığı sürece İsrail hedeflerine saldırılarının devam edeceğini duyurdu.

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Hüseyin Ebu Halil ise, Gazze’deki Filistin milletinin direnişçi ruhunu yitirmediğini belirterek, İsrail tarafının savaşı sonlandırmak istemesi durumunda koşulların İsrail’e dayatılacağını ifade etti. Ebu Halil, Filistin halkının direnişe ve mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Filistin halkının çektiği acıların arttığı ve insani krizin derinleştiği gözler önüne serildi. Uluslararası toplumun ise yaşanan bu trajediye duyarsız kalmaması ve gerekli yardımların acilen ulaştırılması gerektiği belirtildi. Gaza’daki çocukların ve masum sivillerin korunması için uluslararası toplumun harekete geçmesi çağrısı yapıldı. Gazze’deki durumun kritik boyutlara ulaştığı ve halkın hayatta kalma mücadelesinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 14 kişiden biri bir bebek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!