İstanbul Valisi Davut Gül: “1 Mayıs Taksim’de Kutlanmayacak!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Davut Gül, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim’de kutlanması talepleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, 2012 yılından itibaren Taksim’de bu tür etkinliklerin yapılmadığını belirtti. DİSK, KESK ve benzeri kuruluşlarla konuştuklarını ve Taksim’de kutlama olmayacağını bildirdiklerini söyledi. Başka bir yerde kutlama talep edilmesi halinde üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti. Vali, gazetecilerin Taksim’de kutlamanın planlanıp planlanmadığına ilişkin sorusuna, bu yıl da Taksim’de kutlama olmayacağını belirtti.

KESK, DİSK ve CHP ise Taksim’in 1 Mayıs kutlamalarına açılması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Ancak Vali Gül, Taksim’de kutlamanın olmayacağını vurguladı. Özellikle 2012 yılından bu yana Taksim’de kutlama yapılmamasına dikkat çekti. Gül, kutlamanın neresi olacağına dair talep gelmesi durumunda gerekli güvenlik tedbirlerini alacaklarını belirtti.

Vali Gül, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmayacağını net bir şekilde dile getirdi. Taksim’in dışında başka bir alanda kutlama yapılacağını ifade etti. Kutlamanın neresi olacağına ilişkin kararı, ilgili kuruluşların kendilerinden talep etmeleri gerektiğini söyledi. Gül, güvenlik tedbirleri ve diğer konularda üzerlerine düşen görevi yapacaklarını belirtti.

Taksim’de 1 Mayıs kutlamalarının yapılması yönünde talepler olmasına rağmen, Vali Gül’ün açıklamaları doğrultusunda Taksim’de kutlamanın olmayacağı kesinleşti. Bu konuda DİSK, KESK ve CHP gibi kuruluşların yapmış olduğu açıklamaların yanı sıra Vali Gül’ün net tavrı da dikkat çekti. Taksim dışında bir alanda kutlamanın gerçekleştirilmesi için ilgili kuruluşların harekete geçmesi bekleniyor. Güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda ise Vali Gül’ün yetkililere talimat verdiği biliniyor.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İstanbul Valisi Davut Gül: “1 Mayıs Taksim’de Kutlanmayacak!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!