İtalya Başkentinde Neofaşist Parti Casapound’un Tarihi Zaferi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalya’nın başkenti Roma’da, MSI’ın merkezinin önünde düzenlenen yıllık toplantıda, neofaşist parti Casapound, mahkeme kararını “tarihi bir zafer” olarak gördü. Partinin sözcüsü Luca Marsella, etkinlikte “Roma selamı”nın devam edeceğini söyledi. Ancak, Roma’daki etkinlik, hükümete muhalefet partileri ve koalisyon ortağı Forza Italia tarafından kınandı.

MSI’ın lideri Meloni ise İtalya’nın Kardeşleri’ni vatanseverliğin muhafazakar bir savunucusu olarak tanımlıyor ve partisinin DNA’sında faşistler, ırkçılar ya da antisemitler bulunmadığını iddia ediyor. Neofaşist grupları yasaklama çağrısında bulunan muhalefet partileri ise Meloni’yi eleştiriyor.

Etkinlik, İtalya’nın tarihindeki neofaşist geçmiş ve bu ideolojinin hala varlığını sürdürmesi konusunda tartışmalara neden oldu. Hem iç hem de dış politikada bu tür olaylar İtalya’da ciddi bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

MSI, ayrıca muhalefet partileri ve diğer siyasi gruplarla çatışma içinde yer alıyor. Özellikle, Meloni’nin liderliğindeki parti, eleştirilere rağmen neofaşist gruplara yönelik sert önlemler almamakla suçlanıyor.

Casapound’un etkinliği, İtalya’da hala varlığını sürdüren neofaşist hareketlerin ve bu tür grupların İtalyan siyasetine etkilerinin altını çiziyor. Özellikle, Cospaound’un hükümete karşı tavrı ve parti liderlerinin yaptığı açıklamalar, siyasi arenada yeni tartışmalara yol açabilecek nitelikte. Bu gibi etkinlikler, İtalyan siyasetindeki kutuplaşmayı derinleştirme potansiyeline sahip.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İtalya Başkentinde Neofaşist Parti Casapound’un Tarihi Zaferi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!