Kamu Çerçeve Protokolü Yenilendi: İşçi Sendikaları Protokolün Yürürlüğü İçin Kararlı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu Çerçeve Protokolü için Anlaşma Sağlandı: İşçilere Ek Maaş Zammı

Kamu Çerçeve Protokolü, kamuda çalışan yaklaşık 700 bin işçi için yenilendi. Protokolün yürürlüğe girmesi için ise sendikalara odaklanıldı. Anadolu Web TV’nin elde ettiği bilgiye göre süreç başlarken, sendikaların büyük çoğunluğu protokolü imzaladı. Ancak, protokolün yürürlüğe girmesi için yetkili 15 sendikanın işverenle protokolü imzalaması gerekiyor.

Bu protokolün yanı sıra, işçilerin zam oranının enflasyona yenildiğini iddia ederek iyileştirme talepleri bulunuyor. Yenilen Kamu Çerçeve Protokolü ile tüm işçilerin maaş zammının yürürlük tarihi 1 Ocak’a çekildi. Bu adımın, işçilerin maaşlarına ortalama 5 bin lira ek zam olarak yansıması bekleniyor.

Dolayısıyla, kamuda çalışan işçiler için yapılan yeni protokolde maaş zammı konusunda iyileştirme talepleri devam ediyor. Uzmanlar, protokolün yürürlüğe girmesi için sendikalar arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi gerektiğini belirtiyor. Yeni protokolün işçilere ek maaş zammı getirmesi beklenirken, enflasyonun da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu süreçte, işçi sendikaları, işverenler ve kamu kurumları arasında devam eden görüşmelerin sonucu merakla bekleniyor.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kamu Çerçeve Protokolü Yenilendi: İşçi Sendikaları Protokolün Yürürlüğü İçin Kararlı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!