Katar İle İsrail Arasında Esirlerin İlaç Karşılığı Anlaşması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Macid el-Ensari, Gazze Şeridi’ndeki sivillerin yararına yapılan anlaşmanın uygulanması kapsamında ilaç ve yardımların Gazze’ye ulaştığını açıkladı. Ensari, dün duyurulan anlaşmanın, İsrailli esirler de dahil olmak üzere Gazze’deki sivillere ilaç ve insani yardım girişi karşılığında gerçekleştirildiğini ifade etti.

Katar Dışişleri Bakanlığı, Hamas ile İsrail arasında yapılan anlaşmayı duyurdu. Buna göre, Gazze’deki İsrailli esirlerin ihtiyaç duyduğu ilaçların ulaştırılması karşılığında, bölgedeki sivillere ilaç girişi ve insani yardım sevkiyatının gerçekleştirileceği bildirildi. İsrail ordusuna göre, hala 136 İsrailli esir Gazze’de bulunuyor.

Katar ve Mısır’ın arabulucuğunda 24 Kasım 2023’te Gazze’deki çatışmalara 4 günlük bir “insani ara” yapıldı. Daha sonra bu süre 3 gün uzatılarak toplamda 7 gün süren bir ara gerçekleşti. Bu süreçte 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Bu anlaşma sonrasında, dün yapılan anlaşma ile Gazze’deki esirlere ilaç teslimi karşılığında, bölgedeki sivillere ilaç ve insani yardım girişi konusunda uzlaşma sağlandı.

Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Macid el-Ensari’nin açıklamaları, Gazze Şeridi’ndeki insani durumun önemine ve Katar’ın bölgedeki insani yardım çabalarına dikkat çekti. Bu anlaşmanın uygulanmasıyla birlikte, Gazze’deki sivillerin iyileşmesi ve insani yardımın daha etkin şekilde ulaştırılmasının amaçlandığı belirtildi. Bu girişimlerin, bölgedeki insani durumu iyileştirmek adına önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Katar İle İsrail Arasında Esirlerin İlaç Karşılığı Anlaşması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!