Katar’ın Temsilcisi Gazze İçin Güçlü Çağrıda Bulundu: Uluslararası Toplum Ateşkes İçin Harekete Geçmeli!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katar’ın Arap Birliği Daimi Temsilcisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze Şeridi’nde yaşanan insani krizin uluslararası toplumu harekete geçirmesi gerektiği vurgulandı. Tarık el-Ensari, Gazze’ye kalıcı bir ateşkes sağlanması ve bölgedeki saldırıların etkisinin yayılmasının önlenmesi için uluslararası toplumun adım atması gerektiğini belirtti.

Ensari, Gazze’nin karşı karşıya olduğu kıtlıktan kurtulması ve soykırım riskinin önlenebilmesi için işgal altındaki Filistin’deki sınır kapılarının açılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Arap Birliği, Gazze’deki son gelişmeleri ele alabilmek amacıyla daimi delegeler düzeyinde olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Moritanya’nın Mısır Büyükelçisi, Arap Birliği Daimi Temsilcisi ve Arap Birliği Konseyi Başkanı Hüseyin Sidi Abdullah Aldi başkanlık etti. Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zaki ve üye ülkelerin delegeleri de toplantıya katılarak gelişmeleri değerlendirdi.

Filistin’in talebi ve Arap ülkelerinin desteğiyle yapılan toplantıda, İsrail’in Filistin halkına karşı uyguladığı açlık ve yerinden etme politikalarına son verilmesi için uluslararası ve Arap düzeyinde eylem planı oluşturulması gündeme alınacak. Söz konusu toplantının, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına son verilmesi ve bölgedeki insani krize çözüm bulunması için önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Katar’ın Temsilcisi Gazze İçin Güçlü Çağrıda Bulundu: Uluslararası Toplum Ateşkes İçin Harekete Geçmeli!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!