Kent Gıda, Toblerone Sütlü 100 gr. ürününü geri çağırma kararı aldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kent Gıda, Toblerone Sütlü 100 gr. çikolata ürününde yaşanan yabancı plastik madde bulaşma olayı nedeniyle geri çağırma kararı aldı. Bu bilgi şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada yer aldı. Geri çağırmanın diğer Mondelez International veya Toblerone ürünlerini etkilemediği belirtildi.

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, tüketicilerin güvenliğinin ve ürün kalitesinin en büyük öncelikleri olduğu vurgulandı. Birkaç tüketici şikayeti üzerine, İsviçre’deki üretim tesisine kalite araştırması yapılması talep edildi. Yapılan inceleme sonucunda OOY4033553 lot numaralı Toblerone Sütlü 100 gr. ürününde yabancı plastik madde bulaşma olayının teyit edildiği ve kaynağının belirlendiği bildirildi. Şirket, durumu düzeltici önlemler alarak tekrar oluşmasını önlediğini belirtti.

Kent Gıda, tüketicilere genel bir özür dileyerek, yaşanan olayın detaylarını açıkladı. Toblerone Sütlü 100 gr. ürününü satın alan tüketicilerin ürünü iade edebilecekleri ve ürün bedellerinin kendilerine geri iade edileceği ifade edildi. Ayrıca, tüketicilerin yaşadıkları herhangi bir problem veya endişe durumunda şirketle iletişime geçmeleri istendi.

Kent Gıda, gıda güvenliği ve kalite konularında hassas bir tutum sergilemeye devam edeceklerini ve tüketicilerin güvenini kazanabilmek için gereken tüm adımları atacaklarını belirtti. Şirketin aldığı geri çağırma kararı ve yaşanan olayın tüketicilere detaylı bir şekilde açıklanması, kullanıcıların firmaya duyduğu güveni yeniden kazanma yolunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kent Gıda, Toblerone Sütlü 100 gr. ürününü geri çağırma kararı aldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!