Kulüpler Birliği’nin Yaptırım Gücü Yetersiz! Beşiktaş Başkanı Hasan Arat Açıkladı: Tüzük Değişmeli!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kulüpler Birliği Vakfı’nın yetersiz olduğuna dair eleştirilerde bulunan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, vakfın kuruluş tüzüğünün gücünün olmadığını belirtti. 2000 yılında Anadolu kulüpleri öncülüğünde kurulan vakfın tüzüğünün yenilenmesi gerektiğini vurgulayan Arat, Türk futbolunda köklü değişimlere ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Hukuki anlamda Kulüpler Birliği Vakfının etkin olması gerektiğini savunan Arat, anonim şirket olma yolunda adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Türk futbolunun son dönemdeki endişe verici durumunu yorumlayan Hasan Arat, Beşiktaş’ın hakemlerle sorun yaşayan bir kulüp olmadığını belirtti. Teknolojinin kullanımı konusunda da önemli ifadeler kullanan Arat, Türk futbolunda yaşanan olumsuzlukların Türkiye’nin uluslararası imajını zedelediğini dile getirdi. Türkiye’nin bu konuda kabuk değişimine gitmesi gerektiğini savunan Arat, sorumluluk sahibi olunması gerektiğini açıkladı.

Beşiktaş’ın prensiplerinden taviz verilmeyeceğini vurgulayan Başkan Arat, VAR kayıtlarının sızmasıyla ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bu değişimi yapmak zorunda olduğunu belirten Arat, Beşiktaş’ın uzun yıllardır haklarının yenildiğini söyledi. Beşiktaş’ın halkın takımı olduğunu belirten Arat, mücadelelerinin sonuna kadar vereceklerini ifade etti. İkinci Başkan Hüseyin Yücel ise gelecek sezon kadro yapılanması için çalışmalarına devam ettiklerini ve iki transferin sona yaklaştığını açıkladı.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kulüpler Birliği’nin Yaptırım Gücü Yetersiz! Beşiktaş Başkanı Hasan Arat Açıkladı: Tüzük Değişmeli!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!