Paris’te Seçim Öncesi Mağazalar Kapanıyor: Yağmalamaya Karşı Tedbirler Alınıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’da gerçekleşecek olan erken genel seçimlerin 2. turu öncesinde başkent Paris’te alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Mağaza vitrinlerinin tahta plakalarla kapatılmasıyla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmeye çalışıldı. Bu uygulama ile pek çok mağaza, yağmalanmaya karşı korumaya alınmış oldu.

Ülkede yaşayan 49,5 milyon Fransız seçmen, Ulusal Mecliste kendilerini temsil edecek olan milletvekillerini belirlemek için sandık başına gidecek. 68 milyon 400 bin kişilik nüfusa sahip Fransa’da Ulusal Meclis’te görev yapacak olan 577 milletvekilinin 76’sı ilk tur oylamalarında belirlendi. Bu milletvekillerinin 39’u aşırı sağ, 32’si sol ittifak, 2’si Macron ittifakı ve geri kalan 3’ü merkez sağdaki Cumhuriyetçiler ve diğer sağ partilerin adayları olarak seçildi. Kalan 501 milletvekili ise 2. tur oylamaları sonucunda belirlenecek.

Oy kullanma işlemi, Fransa’nın ana kara topraklarında yerel saatle 08.00-18.00 arasında gerçekleşecek. Büyük kentlerde, örneğin Paris’te, saat 20.00’ye kadar oy kullanılabilecek. Bu seçimlerde, Fransız seçmenler 5 yıl boyunca onları Ulusal Mecliste temsil edecek milletvekillerini seçecekler. Bu süreçte belirlenecek olan milletvekilleri, ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Fransa’da gerçekleşecek olan genel seçimlerin 2. turu, ulusal çapta büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Seçim sonuçları ülkenin siyasi geleceği ve yapılacak olan politikalar açısından belirleyici olacak. Seçimlerin ardından, yeni milletvekillerinin ataması yapılacak ve ülkenin yönetim kadrosu şekillenecek. Fransa’nın iç ve dış politikaları da bu seçimler sonucunda belirlenecek olan milletvekillerin kararları doğrultusunda şekillenecek. Bu seçimlerin ülke için hayırlı olması ve halkın iradesinin doğru şekilde yansıtılması dileğiyle, seçim süreci yakından takip edilmeye devam ediyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Paris’te Seçim Öncesi Mağazalar Kapanıyor: Yağmalamaya Karşı Tedbirler Alınıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!