Prof. Dr. Naci Görür’den Malatya Depremini Değerlendiren Açıklama: ‘Geçmiş Olsun, Sevgiyle’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Görür, Salkonak-Yeşilyurt bölgesinde meydana gelen depremin DAF Zonunda gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca depremin muhtemelen 6 Şubat depremlerinin sonucu kırılmamış bir fay kesimi üzerinde gerçekleştiğini ifade etti. Buralara önemli miktarda enerji transfer edildiğini belirten Görür, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremin etkisiyle oluşabilecek hasar ve olası artçı sarsıntılar konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Prof. Dr. Naci Görür’ün değerlendirmeleri vatandaşların deprem sonrası gerekli tedbirleri almaları adına önem taşıyor.

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde gerçekleşen deprem, bölgede endişe ve paniğe yol açtı. Özellikle depremzedelerin ve bölge halkının konuya ilişkin duyarlı olmaları gerekiyor. Deprem uzmanlarının önerilerine kulak vermek ve gerekli tedbirleri almak, olası risklerin azaltılması açısından büyük önem taşıyor.

Depremlerin sıklıkla yaşandığı bölgelerde konut ve işyeri gibi yapıların güçlendirilmesi ve deprem sigortası yaptırılması, olası deprem risklerine karşı alınabilecek önlemler arasında yer alıyor. Ayrıca kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının deprem bilincini artırmak adına çalışmalar yürütmeleri, vatandaşların deprem konusunda daha bilinçli olmalarını sağlayabilir.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Prof. Dr. Naci Görür’den Malatya Depremini Değerlendiren Açıklama: ‘Geçmiş Olsun, Sevgiyle’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!