Sağlık Bakanından MHRS’te Büyük Değişiklik: İşte Yeni Düzen!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alınan hastane randevularına ilişkin yeni düzenlemeyi duyurdu. Bakan Koca, MHRS’de yaşanan sorunları ele aldıklarını ve vatandaşlar ile hekimlerin memnuniyetini artıracak bir çözüm geliştirdiklerini belirtti.

Bakan Koca, randevuların iptal edilmemesi durumunda oluşan kapasitenin diğer vatandaşların kullanımına açılacağını söyledi. Gelemeyeceği randevuyu iptal etmeyen vatandaşların, ilk seferinde aynı branştan 15 gün içinde randevu alamayacaklarını ifade etti. Ayrıca randevuya ikinci kez gelmeyen vatandaşların ise 15 gün içinde tüm branşlardan randevu alamayacaklarını belirtti.

Bakan Koca, son dakika iptalleri nedeniyle oluşan atıl kapasiteyi önlemek amacıyla randevu iptal süresini, en geç bir önceki gün saat 23.59’a kadar sınırlandırdıklarını açıkladı. İptal edilen randevuların yerine muayene saatinden 1 saat öncesine kadar yeni randevu verileceğini belirterek, daha fazla hastanın randevu almasını ve kapasitenin daha verimli kullanılmasını amaçladıklarını söyledi.

Bakan Koca’nın açıklamalarıyla birlikte MHRS üzerinden hastane randevularında yeni düzenlemeler hayata geçirilecek. Vatandaşlar, randevu alırken bu kurallara dikkat etmeli ve randevularını kullanmadıklarında mutlaka iptal etmeliler. böylece daha fazla insanın sağlık hizmetlerinden faydalanması ve sağlık kuruluşlarının kapasitesinin daha etkin bir şekilde kullanılması sağlanacaktır.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sağlık Bakanından MHRS’te Büyük Değişiklik: İşte Yeni Düzen!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!