Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Deprem Bölgesindeki KOBİ’lere 4 Milyar TL Destek Başlıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, deprem bölgesindeki KOBİ’lere destek ödemelerinin başlayacağını duyurdu. Bugünden itibaren 4 milyar TL tutarındaki destek ödemelerinin aktarılacağını açıklayan Bakan Kacır, KOSGEB aracılığıyla 15 Kasım 2023’ten bugüne kadar 11 ilde toplam 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar TL destek sağlandığını belirtti. Bölgedeki işletmelerin can suyu olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Kacır, yeni finansman ile bölge ekonomisine destek olacaklarını ve şehirleri güçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Bakan Kacır, KOBİ’lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında deprem bölgesinde faaliyet gösteren işletmelere yaklaşık 4 milyar TL tutarında yeni finansmanın bugün itibariyle aktarılmaya başlanacağını duyurdu. KOSGEB aracılığıyla 15 Kasım 2023’ten bu yana 11 ilde toplamda 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar TL destek sağlandığını tweetleyen Bakan Kacır, bölgedeki işletmelere yönelik desteklerin devam edeceğini belirtti.

Bakan Kacır, yaptığı açıklamada, deprem bölgesindeki işletmelere destek olmaya devam edeceklerini ve yeni finansman ile bölge ekonomisine katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Bölge ekonomisinin canlanması ve şehirlerin güçlenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Bakan Kacır, KOBİ’lere yönelik desteğin sürdürülebilirliğini vurguladı.

Mehmet Fatih Kacır, KOBİ’lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında deprem bölgesinde faaliyet gösteren işletmelere 4 milyar TL tutarında yeni finansmanın bugünden itibaren aktarılacağını duyurdu. KOSGEB aracılığıyla bugüne kadar 11 ilde 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar TL destek sağlandığını belirten Bakan Kacır, bölge ekonomisine yapılan yatırımların devam edeceğini ve bölge işletmelerinin desteklenmeye devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Deprem Bölgesindeki KOBİ’lere 4 Milyar TL Destek Başlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!