Taksiciler, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısını Protesto Etmek İçin Eylem Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’nın çeşitli kentlerinde taksiciler, 1 Şubat’tan itibaren uygulamaya konulacak sosyal güvenlik yasasının “tıbbi amaçlı ulaşımlara” düzenleme getiren maddesini protesto etmek için eylem yaptı.

Ülkede bu ay resmi gazetede yayımlanan ve 1 Şubat’tan itibaren uygulamaya konulacak yasa maddesi hastaların tıbbi amaçlı ulaşımlarında araç paylaşmasını, aksi takdirde sosyal güvenlik sigortalarında kesinti yapılmasını öngörüyor. Taksiciler, ulaşımda sigorta kesintisi yapılmasına ilişkin maddeyi protesto etmek için Bordeaux, Marsilya, Nice ve Lyon şehirleri ile Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesinin çeşitli noktalarında eylem yaptı.

Bordeaux’da 500 ila 800, Marsilya’da 800’den fazla taksi, çevre yolu ve havalimanlarına giden ana yollarda uzun kuyruklar oluşturarak, yasanın ilgili maddesini protesto etti. Hükümet, söz konusu uygulamayla ulaşım maliyetlerini ve karbon etkisini düşürmeyi hedefliyor.

4 Aralık’ta onaylanan yasa, psikiyatrik vakalar, bulaşıcı hastalık taşıyanlar ve doktorun tek seyahat önerisinde bulunduğu hastalara istisna getiriyor. Taksicilerin bu yeni düzenlemeye karşı gösterdiği tepkinin, tıbbi amaçlı ulaşımlarda yaşanacak olumsuz etkileri engelleyebileceği belirtiliyor. Bu olayların ardından hükümetin nasıl bir adım atacağı merak konusu.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Taksiciler, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısını Protesto Etmek İçin Eylem Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!