TARİHİN EN KÖTÜ FELAKETİNDE ORTAYA ÇIKAN SIRLAR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz kutup araştırmaları tarihinde yaşanan trajik bir felaket gün yüzüne çıktı. Arkeologlar, HMS Erebus’ta Teğmen Henry Dunda Le Vesconte’ye ait olduğuna inanılan bir kulübede sağlam bir termometre, deri ciltli bir kitap kapağı ve pirinç makarayla süslenmiş bir olta gibi eserler buldu. Ayrıca kaptan kahyasının kileri olduğu tahmin edilen bir alanda deri bir ayakkabı, saklama kavanozları ve ağzı kapalı bir ilaç şişesi ortaya çıktı. Mürettebatın birincil yaşam alanlarından birinde ise tabancalar, tıbbi şişeler ve madeni paralar bulundu.

Tüm bu bulgular, erebus’un enkazı üzerinde titiz bir araştırmanın yapıldığını ortaya koydu. Ancak şu ana kadar hiçbir insan kalıntısına rastlanmadı. Bu durum, felaketin boyutunu ve insanların yaşadığı mücadeleyi bir kez daha gözler önüne serdi.

Bu keşif, tarihin en kötü felaketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Erebus’un enkazı, kazılarla detaylı bir şekilde incelenmeye devam ediyor. Yaşanan felaketin detayları ve tarihi açısından önemi, araştırmacılar tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
TARİHİN EN KÖTÜ FELAKETİNDE ORTAYA ÇIKAN SIRLAR!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!