Ticaret Bakanlığı Tüketiciyi Koruma Tedbirlerini Güçlendiriyor ve Sosyal Medya Fenomenlerini Denetime Alıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı, tüketicinin korunmasına yönelik çalışmaları artırarak yeni bir dönemi başlatıyor. Sabah gazetesinin haberine göre, mevcut 81 il müdürlüğü ve 851 ilçedeki Tüketici Hakem Heyetleri yeniden yapılandırılacak. Ticaret Bakanlığı 2024-2028 Stratejik Planı’na göre, tüketicilerin korunmasına yönelik faaliyetler artırılacak.

Dijital tüketicinin korunması kapsamında dijital mecralarda yer alan reklamlara karşı önlemler alınacak. Ayrıca, sosyal medya fenomenlerinin de denetim altına alınması planlanıyor. Reklam Özdenetim Kurulu ve Reklam Kurulu işbirliğiyle “Influencer Sertifika Programı Projesi” hayata geçirilecek. Bu projeyle sertifika sahibi influencer’ların sorumluluk içinde hareket ettiği reklam verenlere bakanlık tarafından bir güvence verilmiş olacak.

Bu çalışmalarla, güven damgasının yer aldığı e-ticaret platformlarına vatandaşın nasıl güven duyabileceği gibi sertifika sahibi influencer’lara da güven duyulabileceği algısı pekiştirilecek. Ticaret Bakanlığı’nın tüketicinin korunmasına yönelik yeni çalışmaları önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Ticaret Bakanlığı Tüketiciyi Koruma Tedbirlerini Güçlendiriyor ve Sosyal Medya Fenomenlerini Denetime Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!