TPAO’nun Siirt ve Diyarbakır’daki 2 Sahası Kamulaştırma Kararı Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TPAO’nun Siirt ve Diyarbakır’daki 2 sahasına ilişkin kamulaştırma kararı alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün (MAPEG) istimlake müteallik kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bu karara göre, TPAO’nun başvurusunu değerlendiren MAPEG, petrol işlemi için gerekli olan ve kamulaştırılmasında kamu yararı bulunan, rayiç haddin üzerinde bedel talep edilmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde acele el koyma kararı bulunan Diyarbakır Sur İlçesindeki 1 saha ve Siirt’in Kurtalan ilçesindeki 1 saha için kuyuların lokasyon sahaları, yolu, enerji nakil hattı ve petrol boru hattı için gerekli parsellerin kamulaştırılmasına karar verildi.
TPAO’nun Siirt ve Diyarbakır’daki 2 sahasına ilişkin kamulaştırma kararı alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün (MAPEG) istimlake müteallik kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak duyuruldu. MAPEG, TPAO’nun başvurusunu değerlendirdi ve petrol işlemi için gerekli olan ve kamulaştırılmasında kamu yararı bulunan sahaların kuyularının lokasyon sahaları, yolu, enerji nakil hattı ve petrol boru hattı için gerekli parsellerin kamulaştırılmasına karar verdi. Bu durumun Diyarbakır Sur İlçesindeki 1 saha ve Siirt’in Kurtalan ilçesindeki 1 saha için geçerli olduğu belirtildi.
TPAO’nun Siirt ve Diyarbakır’daki 2 sahasına ilişkin kamulaştırma kararı alındı. Karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün (MAPEG), Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladığı istimlake müteallik kararla duyuruldu. MAPEG, TPAO’nun başvurusunu değerlendirerek, kamu yararı bulunan sahaların kuyularının lokasyon sahaları, yolu, enerji nakil hattı ve petrol boru hattı için gerekli parsellerin kamulaştırılmasını kararlaştırdı. Bu kararın, Diyarbakır Sur İlçesindeki 1 saha ve Siirt’in Kurtalan ilçesindeki 1 saha için geçerli olduğu açıklandı.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
TPAO’nun Siirt ve Diyarbakır’daki 2 Sahası Kamulaştırma Kararı Alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!