Türkiye, İsveç’in NATO Üyeliğine Onay Verdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, İsveç’in NATO üyeliğine onay verdi

Türkiye, İsveç’in NATO üyeliğine onay veren kanunu Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlayarak yürürlüğe koydu. İsveç’in NATO’ya katılmasını destekleyen kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamaya katılan 346 milletvekilinden 287’si kabul oyu verirken, 55’i ret oyu ve 4 milletvekili ise çekimser kaldı.

Kararın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç’in NATO’ya katılım protokolünü onayladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Erdoğan’ın İsveç’in NATO’ya katılımına ilişkin kanunu onayladığı belirtildi.

İmzalanan anlaşma, gece yarısından sonra Resmi Gazete’nin 26 Ocak tarihli sayısında yayımlandı. Bu gelişmeyle birlikte İsveç resmen NATO üyeliğine kabul edilmiş oldu.

İsveç’in NATO üyeliğine onay veren kanun, Türkiye ve İsveç arasındaki ilişkilerin güçlenmesine, bölgesel ve küresel güvenliğe katkı sağlamasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu kararın alınmasında jeopolitik durumun yanı sıra Türkiye’nin ulusal çıkarlarını koruma ve güvenliği sağlama amacının da etkili olduğu belirtiliyor.

Kaynak: yuksekovahalkinsesigazetesi.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Türkiye, İsveç’in NATO Üyeliğine Onay Verdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!