Vadi Doğa Sporları Kulübü Liseli Öğrencilerle Gerçeği Aratmayan Bir Deprem Tatbikatı Gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vadi Doğa Sporları Kulübü Nas-Sar Arama Kurtarma ekibi, Van’da “1-7 Mart Deprem Haftası” kapsamında gerçekleştirilen deprem tatbikatına katıldı. Ekip, Elazığ ve Kahramanmaraş’taki depremlerde başarılı kurtarma operasyonları gerçekleştirmişti. Bu kez Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle birlikte gerçeği aratmayan bir deprem tatbikatı düzenledi. Ekipler, deprem öncesi, esnası ve sonrasında yapılacakları öğretmen ve öğrencilere anlattıktan sonra okulun tahliye tatbikatını gerçekleştirdi.

Vadi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, “1-7 Mart Deprem Haftası” nedeniyle okul tahliye tatbikatı gerçekleştirdiklerini belirtti. Başarılı bir tatbikat gerçekleştirdiklerini vurgulayan Demez, okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti. Öğrencilerin deprem öncesi ve sonrasında ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirildiği tatbikat, ekip ve okul halkı arasında uyumlu bir şekilde gerçekleşti. Demez, afet bilincini artırmak için benzer etkinliklerin sürekli olarak yapılması gerektiğini belirtti.

Nas-Sar Arama Kurtarma ekibi, 4 katlı okulu 98 saniyede güvenli bir şekilde tahliye etmeyi başardı. Bu başarılı operasyonla öğrencilere pratik bir deprem müdahalesi örneği sergilenmiş oldu. Ekip, Van AFAD İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde çalışarak başarılı bir deprem tatbikatı düzenledi. Okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler de etkinlikte gösterdikleri özveriyle takdir topladılar. Vadi Doğa Sporları Kulübü tarafından gerçekleştirilen bu tatbikat, deprem bilincini ve afet yönetimi konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Vadi Doğa Sporları Kulübü Liseli Öğrencilerle Gerçeği Aratmayan Bir Deprem Tatbikatı Gerçekleştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!