Van Filistine Destek Platformu Üyeleri Soğuk Havaya Rağmen Gazze İçin Yürüdü: “Rehaf Sınır Kapısı Açılsın, Gazze Nefes Alsın”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Filistine Destek Platformu üyeleri, Gazze’deki İsrail saldırılarına karşı protesto yürüyüşü düzenledi. Kent Parkı’nda toplanan platform üyeleri, “Rehaf Sınır Kapısı Açılsın, Gazze Nefes Alsın” sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında platform adına basın açıklamasını okuyan M. Garip Cesur, 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 11 binden fazla çocuk, 7 bin 500 kadın olmak üzere toplamda 26 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini belirtti. Ayrıca, 64 binden fazla kişinin yaralandığını, 8 binin üzerinde kişinin de kayıp olduğunu ifade etti. Cesur, İsrail’in saldırıları sonucunda 359 bin evin zarar gördüğünü ve 2 milyon sivilin göç etmek zorunda kaldığını dile getirdi.

Filistin Alimler Birliği Başkanı Dr. Nevvaf Tekruri de yürüyüş sonrası bir konuşma yaptı. Tekruri, Mescid-i Aksa’nın işgal altında olduğunu ve İslam ülkelerinin de işgal altında olduğunu vurguladı. Ayrıca, sadece Gazze için değil, tüm işgal edilmiş topraklar için toplandıklarını belirtti. Tekruri, Gazze’deki mücahitlere yönelik eleştirilere de cevap vererek, İsrail’in saldırılarına karşı mücadelelerinin Osmanlı hilafetinin düşmesiyle başladığını ifade etti.

Van Filistine Destek Platformu’nun düzenlediği bu etkinlik, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve uluslararası kamuoyunu bu duruma dikkat çekmek amacıyla gerçekleşti. Platform üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik sistematik zulmünü ve ablukayı kınayarak, Filistin halkına destek ve dayanışma mesajları verdi. Bu tür etkinliklerin devam edeceği ve Filistin’e destek platformlarının seslerini duyurmak için çalışmalarına devam edecekleri belirtildi.

Kaynak: www.iha.com.tr/van

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van Filistine Destek Platformu Üyeleri Soğuk Havaya Rağmen Gazze İçin Yürüdü: “Rehaf Sınır Kapısı Açılsın, Gazze Nefes Alsın”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!