Van SDİ: Abdullah Zeydan için yapılan eylemlere ilişkin açıklama!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ), Van’da devam eden olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, DEM Parti Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak mazbatası verilmeyen Abdullah Zeydan için yapılan eylemlere vurgu yapıldı.

Van Sivil Dayanışma İnsiyatifi (VAN SDİ), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Seçimlerin halkın iradesinin yansıtıldığı önemli siyasi süreçler olduğunu belirten açıklamada, meşru ve şeffaf olan seçim sonuçlarına saygı duyulması gerektiği vurgulandı.

Hukuka uygun seçim sonuçlarına saygı duymanın ülke genelinde barış ve huzurun korunması açısından büyük önem taşıdığı belirtildi. İtiraz sürecinin hala devam ettiği ve mazbatanın kesinleşmediği vurgulanarak, hukuki yollarla hak aramanın herkesin hakkı olduğu ifade edildi.

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi, şehrin cadde ve sokaklarının savaş alanına dönüşmesini asla kabul edilemez bulduklarını ifade etti. Hukukun işlemesine saygı duyulması gerektiğini ve şiddete başvurmanın hiçbir soruna çözüm olmayacağını belirtti.

Halk ve esnafın bayram arifesinde maddi zarara uğratılmasının, şehri kargaşaya sürüklemenin ve korku iklimi oluşturmanın hiçbir şekilde kabul edilemez olduğu vurgulandı. Toplumsal huzur ve sükûnetin korunması için herkesin sakin ve aklı selim bir şekilde hareket etmesinin önemine dikkat çekildi.

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi’nin yaptığı açıklamaların kaynağı HABER MERKEZİ olarak belirtildi. Van’daki olaylarla ilgili daha fazla gelişme yaşandıkça kamuoyuna duyuru yapılması bekleniyor.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van SDİ: Abdullah Zeydan için yapılan eylemlere ilişkin açıklama!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!