Van YYÜ Turizm Fakültesi Turizm Haftası’nı Coşkuyla Kutladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), bu yıl da 16-18 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ dolu dolu etkinliklerle geçirdi. Van YYÜ Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında akademisyenler ve öğrenciler, paneller, panayırlar, fidan dikimi ve bisiklet turu gibi etkinliklerle renkli bir turizm şenliği yaşattılar.

Turizm Haftası etkinliklerinin ilk gününde, Van Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle Van Müzesi’nde ‘Van’da Yapılan Arkeolojik Kazıların İl Turizmine Olan Katkıları’ temalı bir panel düzenlendi. Panelde Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsen Baş Terzioğlu, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu ve Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ercan Çalış birer sunum gerçekleştirerek Van turizmine olan katkıları hakkında bilgi verdi.

Etkinliğin ikinci gününde ise Van YYÜ Turizm Fakültesi bahçesinde gerçekleşen programda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, turizmin önemine ve bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizmin katkılarına vurgu yaparak öğrencilere seslendi. Baydaş, turizmin sadece ekonomiye katkı sunmadığını, aynı zamanda kültürel etkileşim fırsatı sunduğunu belirtti. Üniversite olarak Van’ın turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için çaba sarf ettiklerini ve kent paydaşlarıyla iş birliği içinde olduklarını dile getirdi.

Turizm Haftası’nda yapılan tüm çalışmaların amaçının bölgedeki doğal, kültürel ve tarihi değerleri tanıtmak ve turizmin önemini vurgulamak olduğunu belirten Baydaş, daha güçlü ve sürdürülebilir bir turizm için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsen Baş Terzioğlu ise turizmin önemine dikkat çekerek, bu etkinliğin ilerleyen yıllarda daha da genişleyerek üniversitenin geleneksel bir etkinliği haline gelmesini arzuladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş ve akademisyenler, Turizm Fakültesi öğrencilerinin ürünlerini sergilediği panayırı gezdi. Etkinlik, öğrencilerin halay çekmesi, fidan dikimi ve bisiklet turu gibi aktivitelerle sona erdi. Herkese teşekkürlerini ileterek, daha güçlü bir turizm alanı için samimi çalışmalara devam edeceklerini belirttiler.

Kaynak: www.iha.com.tr/van

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van YYÜ Turizm Fakültesi Turizm Haftası’nı Coşkuyla Kutladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!