Van YYÜ’de Cosku Dolu Turizm Haftası Etkinlikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinliklerle ‘Turizm Haftası’ coşkuyla kutlandı. Her yıl 16-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikler kapsamında paneller, panayırlar, fidan dikimi ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi. Turizm Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri, etkinlikler ile birlikte turizm sektörüne dair önemli konuları ele aldı. İlk gün, Van Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen panelde, arkeolojik kazıların Van turizmine olan katkıları ele alındı. Üniversitenin akademisyenleri yaptıkları sunumlarla katılımcılara önemli bilgiler aktardılar.

Etkinliğin ikinci gününde, Van YYÜ Turizm Fakültesi bahçesinde düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş da katılarak öğrencilere seslendi. Baydaş, turizmin ekonomik öneminin yanı sıra kültürel etkileşim fırsatları sağladığını vurgulayarak, Van’ın turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Üniversite olarak, Van’ın doğal ve kültürel değerlerini tanıtarak şehri turizm açısından önemli bir nokta haline getirme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Turizm Haftası’nda bölgedeki turistik değerleri tanıtmak ve turizmin ülkeye sağladığı faydaları vurgulamak amacıyla yapılan etkinliklerle ilgili konuşan Baydaş, daha güçlü, nitelikli ve sürdürülebilir bir turizm için samimi bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsen Baş Terzioğlu da turizmin önemine değinerek, etkinliklerin genişleyerek geleneksel hale gelmesini arzuladıklarını ifade etti.

Programın sonunda Rektör Yardımcısı Baydaş ve akademisyenler, Turizm Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı ürünleri sergiledikleri panayırı ziyaret etti. Öğrencilerin halay çekmesi ve fidan dikimi gibi aktivitelerle devam eden etkinlikler, bisiklet turu ile sona erdi. Van YYÜ Turizm Fakültesi’nin düzenlediği ‘Turizm Haftası’ etkinlikleri, turizme dair farkındalık yaratmak ve sektörün önemine vurgu yapmak adına önemli bir adım oldu.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van YYÜ’de Cosku Dolu Turizm Haftası Etkinlikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!