Van’da Kışın Besicilerin Zorlu Mücadelesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Gevaş ilçesindeki besiciler, kış aylarında hayvanlarının bakımı için yoğun çaba harcıyor. Kış mevsiminin zorluğuna rağmen besiciler, hayvanlarını dışarıda yemleyerek ve akşam saatlerinde ağıla götürerek bakımlarını ihmal etmiyor.

Elmalı Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan Tekin Ökçün, kış mevsiminde hayvancılığın daha da zorlaştığını belirtti. 200 küçükbaş hayvanı olan Ökçün, her sabah kar temizliği yaparak hayvanları için yem ve ot bırakıyor. Ayrıca gebe ve kısır koyunlar için ayrı yerler hazırlıyor. Ökçün, zorluklara rağmen hayvancılığı bir hobi gibi sevdiğini ve babadan kalan mesleği bırakamadığını ifade etti.

Besiciler, su sıkıntısı yaşadıklarını ve çobanların maliyetli olduğunu belirtirken, yaz aylarının daha rahat geçtiğini dile getirdi. Ancak her türlü zorluğa rağmen, hayvancılığı bir hobi gibi sevdiklerini ve bu mesleği sürdürmekten mutluluk duyduklarını vurguladılar. Kış mevsiminde bile hayvanlarına gereken ilgiyi gösteren besiciler, zorlu coğrafyaya rağmen hayvancılık mesleğine bağlılıklarını sürdürüyor.

Kaynak: www.iha.com.tr/van

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van’da Kışın Besicilerin Zorlu Mücadelesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!