Van’da Su Fiyatları Uçtu: Şimdi 1 Su 10 TL!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da su fiyatlarındaki artış vatandaşları şaşkına çevirdi. Geçen yılın Ocak ayında 1 TL olan 0.25 litrelik suyun fiyatı, şu anda 10 TL’ye yükseldi. Su satıcıları, akaryakıt, kira, enerji ve çalışan ücretlerindeki artışların su fiyatlarına da yansıdığını belirtiyor. Bir lokanta işletmecisi, işyeri kira ve çalışan maaşlarını karşılamak için su fiyatındaki artışa mecbur kaldıklarını ifade etti.

Van’da suyun en ucuzunun dahi 2 ila 9 lira arasında satıldığı belirtiliyor. Su fiyatları markasına göre değişiklik gösterirken, esnafların maliyet artışlarından dolayı zorlandığı gözlemleniyor. Bir esnaf, “Kira ve personel maaşlarını karşılamak için su fiyatlarına zam yapmak zorundayız. Maliyetlerimizi karşılayabilmek için bu adımı atmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da su fiyatlarındaki artışı şaşkınlıkla karşılıyor. Bir vatandaş olan Melike Yıldız, yaşadığı deneyimi paylaşarak, suyun 10 lira olması karşısında şaşkınlık yaşadığını belirtti. Yıldız, suyun her yerde bulunabilen bir ihtiyaç olduğunu ve neden bu kadar yüksek fiyatlandırıldığını anlamadığını dile getirdi. Su fiyatlarındaki artışın diğer giderler gibi vatandaşları zorladığı görülüyor.

Su fiyatlarındaki artışın devam edip etmeyeceği ve vatandaşların bu duruma nasıl bir çözüm bulacakları ise merak konusu olmaya devam ediyor. Su fiyatları konusundaki tartışmalar ve yaşanan gelişmeler yakından takip edilmeye devam edecek. Su fiyatlarındaki artışın vatandaşlar üzerindeki etkileri ve alınacak önlemler konusunda çözüm arayışları sürüyor.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van’da Su Fiyatları Uçtu: Şimdi 1 Su 10 TL!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!