Van’da Turizm Sektöründe Durgunluk: İranlılar Var Ama Otellerde Yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da Otel Müdürlüğü yapan Fuat Hacıyusufoğulları, kentte İranlı turistlerin varlığını ancak otellerde değil, kaçak yapılar ve rezidanslarda kaldıklarını belirtti. Hacıyusufoğulları, ekonomik sorunlar ve yüksek hayat maliyetinin turizm sektörünü olumsuz etkilediğini dile getirdi. Geçen seneye kıyasla işlerinde düşüş yaşandığını söyleyen Hacıyusufoğulları, kaçak yapıların ve uygun fiyatlı rezidansların İranlı turistlerin tercih sebebi olduğunu vurguladı. Bu durumun turizm sektöründe durgunluğa neden olduğunu belirtti.

Hacıyusufoğulları, Van Otelciler Derneği’nin konuyla ilgili çalışmalar yaptığını ve kaçak yapılar konusunda araştırmalar yürüttüğünü paylaştı. Dernek üyelerinin Valilik ve Turizm Müdürlüğü ile iletişim halinde olduğunu söyleyen Hacıyusufoğulları, umutlarının bu durumun bir an önce sona ermesi ve turizm sektörünün canlanması olduğunu ifade etti.

Otel doluluk oranının yüzde 25 civarında olduğunu aktaran Hacıyusufoğulları, durumun oldukça kötü olduğunu belirtti. Van’da her yıl yeni otellerin açıldığını ancak bu otellerin doluluk oranlarının düşük olduğunu dile getirdi. İranlı turistlerin olmazsa piyasanın zarar göreceğini söyleyen Hacıyusufoğulları, uçak seferlerinin düzenli olması ve kaçak yapıların sonlandırılması gerektiğini ifade etti. Hacıyusufoğulları, ekonominin düzeltilmesi gerektiği konusunda da görüş bildirdi.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van’da Turizm Sektöründe Durgunluk: İranlılar Var Ama Otellerde Yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!