Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından inşa edilen ters ev, 300 bin kişi tarafından ziyaret edildiği için büyük ilgi görüyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından 2021 yılında inşa edilen ters ev, büyük ilgi görüyor. Şerefiye Mahallesi’nde bulunan İpek Park’ta kurulan 2 katlı ters ev, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretlerine açık. Ters evin içindeki tüm malzemeler ters olarak tasarlandı. Açılışından bu yana yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti.

İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Birol Duman, İpek Park’ta yer alan ters evin yanı sıra buz pisti, engelsiz kafe, 7D sinema, çocuk kreşi ve çocuk kütüphanesi, açık voleybol ve basketbol sahaları ile çizgi film karakter heykellerinin bulunduğunu ifade etti. Duman, ters evin bölgenin simge mekanı haline geldiğini ve yıllık 100 binin üzerinde ziyaretçisi olduğunu belirtti.

Ters evin sadece Van merkez ve çevre mahallenin değil, aynı zamanda kırsal mahalleler ve çevre ilçelere de hizmet verdiğini vurgulayan Duman, özellikle kırsal mahalle ve çevre ilçelerden gelen çocuklara, engellilere, şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz hizmet verdiklerini ve karne zamanlarında tüm çocuklara ücretsiz hizmet sunduklarını ifade etti.

Duman ayrıca, bölge turizm acenteleri ile işbirliği içinde olduklarını ve özellikle İranlı turistlerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. İranlı turistlerin sürekli olarak ziyarete geldiğini belirten Duman, hedeflerinin üzerinde bir ilginin olduğunu ve işletenlerin katkılarıyla buranın bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade etti.

Kaynak: www.iha.com.tr/van

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından inşa edilen ters ev, 300 bin kişi tarafından ziyaret edildiği için büyük ilgi görüyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!