Vanlı Kadın Girişimci Çikolata Atölyesi Kurarak İlginç Bir Başarı Elde Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da yaşayan bir kadın girişimci olan Perihan Duman, eşinin çikolata sevgisinden ilham alarak çikolata üretim atölyesi açtı. KOSGEB’den aldığı destekle atölyesini kuran Duman, ‘Süper Çikolata’ ismiyle patentini de alarak üretimlerini Van dışında farklı illere de pazarlıyor.

Perihan Duman, 2021 yılında eşinin aşırı çikolata sevgisinden yola çıkarak atölyesini kurduğunu belirtiyor. KOSGEB’in sağladığı destekle atölyeyi kooperatife dönüştüren Duman, kadınlara istihdam sağlamanın yanı sıra, meslek öğretmek ve evlerine katkıda bulunmalarını da amaçlıyor.

‘Süper Çikolata’ markasını tescilleyerek, patentini alan Perihan Duman, ürettikleri çikolataları pastanelere, kurumlara ve toptan/perakende satış noktalarına gönderiyor. Ham maddelerini İstanbul’dan temin eden Duman, çikolatalarının hiçbir katkı maddesi içermediğini ve glutensiz olduğunu belirtiyor.

Özellikle Ramazan Bayramı öncesi yoğun bir dönem geçirdiklerini dile getiren Duman, kurumlar için siparişlerinin geldiğini ve farklı illere çikolata gönderimlerinin devam ettiğini ifade etti. Duman, tüm milletin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi.

Kaynak: www.iha.com.tr/van

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Vanlı Kadın Girişimci Çikolata Atölyesi Kurarak İlginç Bir Başarı Elde Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!