VASKİ’den Önemli Duyuru: 5 Mahallede Zorunlu Su Kesintisi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) yaptığı açıklamada, İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesi Samancılar Mevkiinde 500’lük İsale hattında meydana gelen ani arıza nedeniyle; Sıhke TOKİ, Beyüzümü, Yalımerez, Hamurkesen ve Kıratlı mahallelerinde 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 10.00 ile 15.00 saatleri arasında zorunlu su kesintisine gidileceği duyuruldu. Yapılacak çalışmanın hızlı ve programlı bir şekilde tamamlanması için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

VASKİ yetkilileri, meydana gelen ani arızanın onarılması ile birlikte suların tekrar verileceğini ifade etti. Ancak bu süreçte vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı. Yaşanabilecek su kesintisinin önlenmesi amacıyla yapılan bu çalışmanın vatandaşların günlük yaşamlarını en az etkileyecek şekilde yürütüleceği belirtildi.

VASKİ Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili olarak vatandaşlara önemli bir duyuru yaparak, su kesintisinin 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 10.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleşeceğini bildirdi. Bölgede yaşayan vatandaşların bu saatler arasında su kesintisi olabileceği için gerekli önlemleri almaları istendi.

8 Temmuz 2024 Pazartesi günü gerçekleşecek zorunlu su kesintisinin, Sıhke TOKİ, Beyüzümü, Yalımerez, Hamurkesen ve Kıratlı mahallelerinde etkili olacağı belirtilirken, VASKİ ekiplerinin hızla müdahale ederek sorunu çözeceği ve suyun en kısa sürede tekrar verileceği açıklandı. Bu süreçte vatandaşların su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için gereken önlemleri alarak mağduriyet yaşamamaları tavsiye edildi.

Vatandaşların, 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 10.00 ile 15.00 saatleri arasında yaşanacak su kesintisine karşı dikkatli olmaları gerektiği ve gerekli hazırlıkları yapmaları konusunda uyarıldı. VASKİ yetkilileri, çalışmanın hızlı bir şekilde tamamlanması için ekiplerin gece gündüz demeden çalışacağını ve kesintinin en kısa sürede giderileceğini belirtti.

Kaynak: habergurpinar.com

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
VASKİ’den Önemli Duyuru: 5 Mahallede Zorunlu Su Kesintisi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!