Yoksulluğu sona erdirmek için gereken süre 229 yıl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 3 yılda dünya genelinde zenginlik artarken, aynı dönemde küresel yoksulluk da arttı. Oxfam’ın İcra Direktörü Amitabh Behar, şirketlerin zenginleşmesinin ve küresel yoksulluğun artmasının sebebini işçileri sıkıştırarak, vergiden kaçarak, devleti özelleştirerek ve iklim çöküşünü teşvik ederek, ultra zengin sahiplere sonsuz bir servet aktararak gerçekleştirdiğini belirtti.

Behar, şirketlerin aynı zamanda güç aktardığını, demokrasileri ve hakları baltaladığını ifade etti. Bu durumun ekonomileri ve yaşamları tehdit ettiğini vurguladı. Behar, herhangi bir kurumun ya da bireyin bu kadar güce sahip olmaması gerektiğini ve kimse milyar dolarlık servete sahip olmamalı düşüncesini paylaştı.

Aynı zamanda, dünya çapında insanların güvencesiz ve güvensiz işlerde, genellikle asgari ücret karşılığında daha fazla ve daha uzun saatler çalıştığını dile getirdi. Behar, 800 milyon işçinin ücretlerinin enflasyona ayak uyduramadığını ve son iki yılda 1,5 trilyon dolar kaybettiğini belirtti. Bu durumun her işçi için yaklaşık bir aylık ücret kaybına eşdeğer olduğunu açıkladı.

Kaynak: www.ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Yoksulluğu sona erdirmek için gereken süre 229 yıl

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!