Zaharova’nın Açıklamaları: Batılı Ülkeleri ve NATO’yu Sert Bir Dille Eleştirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Moskova’da düzenlediği haftalık basın toplantısında güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Zaharova, Batılı ülkelerin, Belgorod bölgesinde 65 Ukraynalı esir dahil 74 kişinin bulunduğu Rus uçağının Ukrayna tarafından vurulmasına yönelik tepkisini eleştirdi. Zaharova, Batılı ülkelerin tepkisini “çılgınca” olarak nitelendirerek terör saldırılarını anlayışla karşılayan insanları beyinsiz, vicdansız ve ahlaksız olarak nitelendirdi.

NATO’nun düzenleyeceği “Steadfast Defender 2024” isimli askeri tatbikata dikkati çeken Zaharova, bu tatbikatın Rus sınırlarına yakın bölgelerde gerçekleşmesinin “kışkırtıcı” olduğunu belirterek, savaş riskini artırabileceğini ve trajik sonuçlara yol açabileceğini ifade etti. Zaharova, Rusya’nın NATO ülkelerine saldırma niyetinde olmadığını söyledi.

Zaharova ayrıca Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşması konusuna da değindi. Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan’a, Moskova’yı ziyaret etmesi için barış anlaşmasını görüşmek üzere davetiye gönderildiğini aktardı. Zaharova, Ermenistan’a bu konuda birkaç gün önce davetiye iletildiğini belirtti. Bu açıklamalarıyla Zaharova, gündemdeki uluslararası konulara ilişkin Rusya’nın tutumunu ve beklentilerini aktarmış oldu.

Kaynak: ntv.com.tr

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Zaharova’nın Açıklamaları: Batılı Ülkeleri ve NATO’yu Sert Bir Dille Eleştirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Anadolu Web TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!